12 Feet Deep Hakkında

12 Feet Deep filmi izlenir mi? 12 Feet Deep konusu ve 12 Feet Deep hakkında her şey!

Bu hafta ne izlesem diye düşünürken tam bir gerilim filmi olan 12 Feet Deep adında bir filme rastladım. Film afişiyle, konusuyla çok ilginç geldi. Ve en güzel ilginç yanı film tek mekanda geçiyor. Üstelik sizi sıkmadan izletiyor. Neyse, 12 Feet Deep hakkında daha fazla detayı yazının ilerleyen satırlarında vereceğim. Önce filmin konusundan biraz bahsedeyim.
12 feet deep hakkında
12 Feet Deep Hakkında

12 Feet Deep Konusu

Bree ve Jonna iki kardeştirler. Uzun süre sonra bir araya gelen kardeşler evlerinin yakınında ki olimpik havuza gitmeye karar verirler. Havuz hafta sonu tatili için erken kapanacaktır. Kız kardeşler tam havuzdan çıkacakken Bree yüzüğünü düşürdüğünü fark eder ve yeniden havuza dalarlar. Yüzüğü sıkıştığı yerden çıkartmaya çalışırlarken havuzun üzeri sağlam bir kapakla kapatılır. Nefes alabilecekleri çok ufak boşluğu kalan kardeşler, vakit ilerledikçe soğuk ve diğer zorluklarla mücadele etmek zorundadırlar. 12 Feet Deep filmi 19 Haziran 2017 tarihinde vizyona girmiş gerilim/dram filmidir.

12 Feet Deep Hakkında

Öncelikle söylemeliyim ki tek mekanda geçen filmleri seviyorsanız kesinlikle sizin için bir film değil. Abartı, doğaüstü varlıkları seviyorsanız da sizin için değil. Ancak her şeyden önce sağlam bir gerilim filmi izlemek istiyorsanız kesinlikle 12 Feet Deep filmini izleyin. Filmi izlerken kendinizin bile boğulduğunuzu hissedeceksiniz zaman zaman 🙂 Filmdeki iki kardeşin uyumu ise çok hoşuma gitti. Oyunculuklar sırıtmamış. Hatta oyuncular arasında çok şaşıracağınız birisi daha var 🙂 Tabii toplasak 5 dakika yok ama olsun. Zaten filmin başlarında gördüğünüzde hemen tanıyacaksınız 🙂

Genelde su temalı filmlerde yine bir deniz canlısı olur ama bu filmde o bile yok. Filmi izlerken cidden gerileceksiniz. Hatta sinirleriniz gerilecek. O an ki çaresizliği adeta siz de yaşayacaksınız. Filmin tek eksiği bana göre yer yer sıkıcı diyalogların geçmesi. Evet, hatta o ara filmi kapatmayı bile düşündüm. Ama yine de zorlayarak izledim ve iyi ki izlemişim dedim. Filmin sonu gayet iyi, yerinde bağlanmış. Böyle dediğime de bakmayın. Kesinlikle 12 Feet Deep filmi zaman kaybı değil.

12 Feet Deep hakkında gerilim filmi dedik ama film için dram filmi diyenleriniz de olabilir. Çünkü havuzun içinde mahsur kalan iki kız kardeşin geçmişleri ve birbirleriyle yüzleşmeleri filmi biraz da dram filmine çekmiş. Bu arada kapalı yerde kalma korkusu olanlara filmi izlemelerini tavsiye etmiyorum. Film zaten çok dar bir alanda geçiyor.Diyeceğim o dur ki eğer gerilim ve dramı aynı anda yaşamak istiyorsanız 12 Feet Deep filmi tam size göre. Tek mekanda geçen filmleri ve abartı olayları sevmiyorsanız 12 Feet Deep tam size göre. Ama doğaüstü olay olmazsa korku filmi olmaz, gerilim filmi olmaz diyorsanız şimdiden söyleyeyim. İzlerken sıkılır ve zevk almazsınız.

12 Feet Deep filminin fragmanını aşağıda ki bağlantıdan izleyebilirsiniz. Eminim ki fragmanı beğenip, merak edeceksiniz 🙂 Peki siz 12 Feet Deep hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen bizimle yorum olarak paylaşın.

12 Feet Deep Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.