Ayla Filmi Yorumları

Türk ve Dünya sinemasına başarılı bir giriş yapan Türk filmi Ayla hakkında yabancı ülkelerden gelen yorumları sizin için inceledim ve Türkçeye çevirdim. Okuyacağınız yorumların tamamı yabancı izleyicilerden gelen yorumlardan oluşuyor. Ayla filmini hala izlememiş olanlar veya izleyecek olanlar için ve olumlu ve olumsuz yorumların bir arada bulunmasına özen gösterecektim ancak film hakkında pek olumsuz yorum görmedim ama olanı da yazdım. Kısa süre önce Türkiye’de vizyona giren Ayla filmine gitmeye niyetiniz varsa bu yazımızı mutlaka okuyun ve ona göre kararınızı verin.

Ayla Filmi Yorumları
Ayla Filmi Yorumları

Ayla Filminin Konusu Nedir?
Ayla filminde, Kore savaşında yaşanan gerçek bir olaydan bahsediliyor. Bir Türk askeri savaş alanında küçük bir kız bulur. Bu küçük kız 5 yaşında ve yetimdir. Türk askeri kızı yanına alır ve ona Ayla ismini verir. Kısa sürede baba-kız gibi olurlar ve Ayla, bütün birliği gözdesi olmuştur. Savaştan sonra birliğin Türkiye’ye dönme kararı çıkar ancak Astsubay, Ayla‘dan ayrılmak istemez. Çok denese de başarılı olamayan Astsubay, Koreli yetim kız Ayla‘yı Kore’de bırakır ve Türkiye’ye geri döner. İkili ayrılırken yeniden bir araya geleceklerine dair birbirlerine söz verirler. Kader yeniden bu ikiliyi buluşturacak mıdır?

Ayla Filmi Yorumları

“Bence bu film en iyi Türk filmidir. Her şeyden önce Ayla‘nın gerçek bir geçmişi var. Kore savaşında Türk ordusu harika şeyler yaptı. Bu yüzden tarih severler bu filmin tadını çıkarabilirler. Ayrıca filmde bir çok ünlü de oynuyor. Sonuç olarak Ayla büyük bir tarihi film. Kesinlikle izleyin.”

Filmi görmeden önce Kore’deki gerçek olayları biliyordum. Birkaç yıl önce TV’de yayınlandı. Çok dikkat etmedim ama ilgi çekiciydi. Ayla filmi, şimdiye kadar gördüğüm en iyi dram filmi. Bu filmin gerçek olaylara dayandığını bilmek bile insanı hüzünlendiriyor. Filmin atmosferi çok iyi ve oyuncular mükemmel. Bu bir savaş filmi ve taraflı bir yapım gibi gelebilir. Ama sizi temin ederim herhangi bir askeri propaganda ve ideoloji ile bir ilgisi yoktur. Filmi daha sempatik yapan şeylerden biride budur. Ben Ayla filminin Oscar hak ettiğini düşünüyorum. Puanım 10/10″

“Harika bir film. Gerçek bir hikayeye dayanıyor ve bu beni daha duygusallaştırıyor. Filmi izlerken ağladım. Türkiye’nin Oscar adayı. Eğer dram filmlerinden hoşlanıyorsanız Ayla‘yı izlemelisiniz. Kore’nin tek kardeş ülkesi Türkiye’dir. Bu film gerçekleri anlatıyor.”

“1950’de savaşın ortasında Türk askeri küçük bir kıza bakar. Kızı annesi ve babası terk etmiştir. Ayla ile tanıştıktan sonra ertesi gün ona ismini verir. Türk askerleri ülkesine geri dönecektir ama Ayla‘dan da ayrılmak istemiyor. Muazzam ve çarpıcı bir konusu var. Ayla favori dram filmim.”

Ayla filmi çok acıklı bir hikayeyi anlatıyor. İzlerken sürekli göz yaşı döktüm. Savaş ve dramı çok güzel bir şekilde birleştirmişler.”

Ayla filmi güzel ancak mantıksızlıklarla dolu. Aceleyle çekilmiş bir film gibi bence. Oyunculuklar iyi değil. Bu film Oscar alır diyenleri bir türlü anlamıyorum. Tavsiye etmiyorum.”

Ayla filmi yorumları
Ayla Filmi Yorumları

Ayla filmi hakkında gelen yorumlar bu şekilde. Son yoruma aldırış etmeden filmi bende izlemeyi düşünüyorum 🙂 Filmi izledikten sonra kendimde bir inceleme yazısı yazacağım. Ayla filminin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Film hakkında yorumunuzu lütfen bizimle aşağıdan yorum olarak paylaşın. İyi seyirler 🙂

4 Yorum

  1. Can Cevapla

    Konusu görüp benim de uzun zamandır takip ettiğim bir film Ayla. Gerçek bir hikayeden alınması da insanların sevmesi konusunda artı bir yön olmuş. Kesinlikle bu yıl çıkan diğer yapımlardan daha kesim olacağı kesin. Ayla filmini izlemenizi tavsiye ederim.

  2. Adsız Cevapla

    Ayla filmini izleme fırsatı buldum.Çok güzel bir film.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Konu zaten gerçek olduğu için muhteşem.Oyuncular da çok başarılı.Herkesin eline sağlık.Süleyman Dilbirliği abimiz de ışıklar içinde yatsın.Savaşın çok kötü olduğunu güzel bir şekilde anlatılmış.Umarım büyüklerimiz de gelecek neslimiz de bunu anlarlar.Daha nice güzel filmlere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.